TILLID // ENGAGEMENT // TROVÆRDIGHED // ERFARING

TILLID // ENGAGEMENT // TROVÆRDIGHED // ERFARING

DESIGN

Det kreative grafiske team udvikler hele den grafiske identitet til alle vores større events. Herunder blandt andet web, bannere, annoncer og plakater.

PRODUKTION

Vi producerer selv alle vores arrangementer fra idégenerering og planlægning til selve afviklingen med fokus på erfaring, overblik og ikke mindst passion for det gode event.

SALG

Vores erfarne salgsafdeling sælger billetter til de forskellige områders B2B-marked og arbejder desuden med de gode partnerskaber og netværk.

MARKEDSFØRING

Marketingafdelingen løser en bred vifte af opgaver – alt lige fra tekstforfatning til nyhedsbreve og pressemeddelelser til Facebookopslag og betalte annoncer.

VORES CASES

HOLDET BAG FUTURELIVE

Kristian Gislason

Direktør
kristian@futurelive.dk

+ 45 29 21 28 92

 

Lars Knakkergaard Breum

Salgschef
Lars@futurelive.dk

+ 45 31 17 36 66

Sine Bak

Marketing- og kommunikationsansvarlig
Sine@futurelive.dk

+ 45 86 25 50 00

Martin Kjær

Marketing & Udvikling
Martin@futurelive.dk
+45 51 21 12 61

Anders Pedersen

Sælger
Anders@futurelive.dk
+4553702426

Cecilie Freja

Grafiker
Cecilie@futurelive.dk

José Glarbjerg

Grafiker & Web-udvikler
jose@futurelive.dk

Tanja Louise Printz

Planlægger & Afvikler
Tanja@futurelive.dk

Emilie Schmidt

Projektledelse
Emilie@futurelive.dk

Aneta Bejsakova

Marketing & Projekter
Aneta@futurelive.dk

Christina Wengel

Marketingpraktikant
Christina @futurelive.dk

VORES PARTNERE

0